Spine liigesepoletik, Lõualuu liigese artriit. Mida teha, kui lõualuu liigesepõletik püsib - Põlved

Täiskasvanud reumatoidartriidihaigeid on Eestis umbes Lisaks põhjustab see haigus põletikku kõõluste kinnituskohtades ja vahel ka silma eesmises osas, harvemini südames või aordi seinas. Umbes pooltele kõigist podagrahaigetest piisab dieedist, ilma et oleks vaja võtta ravimeid.

Põletik võib aga tekkida ka ilma nakkuseta.

Lõualuu liigese artriidi põhjused

Põletik on loomulik ja kasulik reaktsioon, kui see aitab häiritud tasakaalu taastada. Kui aga organismi spine liigesepoletik on liigne, võib see osutuda pikaajaliseks ja suureks koormaks meie organismile ja immuunsüsteemile. See võib olla nii teatavate liigesehaiguste korral nagu reumatoidartriit ja osteoartriit, mis kuuluvad kõige sagedamate krooniliste liigesehaiguste hulka. Mõlemat haigust seostatakse liigesevaevustega nagu valu, kangus, vähenenud liikuvus, turse ja moonutused.

Navigeerimismenüü

Reumatoidartriit on tüüpiline põletikuline liigesehaigus. Arvatakse, et tegemist on autoimmuunhaigusega, mille korral inimese immuunsüsteem võitleb oma kudede spine liigesepoletik, nagu oleksid need vaenulikud võõrkehad. See on nagu nn organismi enesetapp Suurimaks põhjuseks peetakse pärilikkust, seejärel suitsetamist, infektsiooni, D-vitamiini puudust ja muid tegureid.

Patsiendid on tavaliselt reumatoloogi järelevalve all, kes määrab neile kangeid spine liigesepoletik ravimeid.

Infektsiooni viisid liigeses

Osteoartriit on palju levinum kui reumatoidartriit. See on peamiselt degeneratiivne haigus, mis toob kaasa liigesekõhre järkjärgulise kulumise ja õhenemise. Varem peeti osteoartriiti mittepõletikuliseks haiguseks. Viimased teaduslikud andmed näitavad, et osteoartriit on kompleksne patoloogiline protsess, kus võib aktiveeruda ja osaleda immuunsüsteem ning et osteoartriidiga võib kaasneda põletik. Spine liigesepoletik täheldatakse sünoviaalkile hüperplaasiat koos põletikurakkude — makrofaagid, T- ja B-rakud, spine liigesepoletik ja looduslikud tapjarakud — infiltreerumisega.

Lagusaadused võivad soodustada põletiku teket, mis omakorda võib spine liigesepoletik kaasa kõhre lagunemise. Paljusid vigastusi võib pidada nn liigesesisesteks haavadeks, mis põhjustavad lokaalse patoloogilise põletikulise reaktsiooni, mistõttu aja jooksul liigesekõhr laguneb veelgi ja tekib progresseeruv liigesevigastus.

Mehaaniline toime ja liigesekõhre kulumine võivad aktiveerida immuunsüsteemi ja põletikuprotsessis võivad osaleda ka kõhrerakud ehk kondrotsüüdid. Liigesepõletikuga kaasneb tavaliselt samaaegne liigesevalu. Mittesteroidsetel põletikuvastastel ravimitel NSAIDmis vaigistavad valu ja mida kasutatakse osteoartriidi ravis, on märkimisväärne põletikuvastane toime.

Keerulise ja ulatusliku põletiku korral tuleks otsida spetsiaalset meditsiinilist abi.

Perang Dinasti Politik di Tangsel, Siapa Paling Kuat? (Part 6) - Mata Najwa