Oendusprotsess uhistehaigustega

Laurimäe jt Stenokardia on nakkav haigus, seetõttu tuleb haiguse ajal patsient teistest isoleerida Pastillide ravi Pastillid stenokardia korral: tüübid ja kirjeldus Stenokardia on nakkav patoloogia, mis vajab kiiret ravi. Harjutus tugevdab südant, veresooni, parandab verevoolu, mis eemaldab kehast toksiinid ja toksiinid tõhusamalt, takistades neil immuunsust vähendamast. Seda kasutatakse vaktsiinina nakkushaiguste vastu, mis on põhjustanud inimese papilloomviirus. Selle taime kasutamist võib leida peaaegu kõikjal, kus on vaja midagi ravida.

Reumaatilise südamega naisel muutuvad enne eeldatavat rasedust mitraalklapi operatsioon. Seda saab teha raseduse ajal, kuid avatud südamega manipuleerimine suurendab raseduse katkemise ja enneaegse sünnituse riski. Psühhosomaatikas on süda hea jooga ja oendusprotsess uhistehaigustega meditatsiooni osas kasulik.

Südamehaiguste peamised sündroomid Kardiovaskulaarsüsteemi haiguste korral jaotatakse haiguste sümptomid sageli sündroomideks. Need on sarnased kompleksid, mis on seotud patogeneesi ühtsusega: Ägeda pärgarteri puudulikkuse sündroom.

Südame verevarustuses esineb rike, mis põhjustab müokardi isheemiat ja piimhappe kogunemist. See avaldub närvilõpmete ärritusena, mida patsiendid tajuvad valu; Arteriaalse hüpertensiooni sündroom.

Primaarne hüpertensioon toimub ilma orgaaniliste põhjusteta, sekundaarne - neerude ja endokriinsüsteemi kahjustustega; Arütmia sündroom. See ilmneb pärast müokardi põletikulisi muutusi ja selle toitumise häireid või pärast südame reguleerimise süsteemi kahjustusi; Kardiomegaalia sündroom Süda suureneb märkimisväärselt, tekib südamepuudulikkus ja arütmia; Kopsuvereringe hüpertensiooni sündroom. Rõhk kopsude anumates suureneb; Krooniline kopsu süda.

Südame parem vatsake suureneb. Tekib pärast kopsuhaigust oendusprotsess uhistehaigustega ebaõige hingamisteede gaasivahetusega; Vereringepuudulikkuse sündroom. Ebapiisavus võib olla südame- ja vaskulaarne. Autonoomse närvisüsteemi häirete taustal võib areneda südame vegetovaskulaarne düstoonia, mis väljendub südame aktiivsuse häiretes.

Südame-veresoonkonna haiguste sümptomid ja nähud

Südameataki hädaolukord Südamehaigus käitub ettearvamatult. Õigeaegne südamehaiguste esmaabi võib päästa patsiendi elu. Infarkti sümptomite ilmnemisel peate: helistage arstile; vabastades inimese rinna oendusprotsess uhistehaigustega kaela, lamake teda; varustage vajalike ravimitega nitroglütseriin, validool ; patsiendi teadvuseta olekus - teha kunstlikku hingamist ja kaudset südamemassaaži; jahvatage jäsemeid.

Kui üks pereliikmetest on haige, peaks ülejäänud leibkond teadma südame-veresoonkonna haiguste esmaabi andmise põhireegleid. Ägeda südamehaiguse ravis on suur tähtsus põetusprotsessil.

Õendusprotsess hõlbustab patsiendi välist reageerimist deklareeritud diagnoosile. Südamehaiguste ravi Diagnoosi põhjal on ette nähtud sobiv teraapia. Mõnikord on see kombineeritud dieedi ja spetsiaalse treeningprogrammiga, mis viiakse läbi arsti järelevalve all.

The most important soil-borne diseases in agricultural crops - Krzysztof Matkowski (PL)

Mõnedes südame-veresoonkonna haiguste vormides kasutatakse massaaži. Kardiovaskulaarsüsteemi haiguste korral parandab massaaž vereringet, tõstab südame oendusprotsess uhistehaigustega. Südamehaiguste ravimine võtab kaua aega, mõnikord - elu lõpuni. Vajalik on regulaarne meditsiiniline nõustamine ja ravi kohandamine. Haiguse ägeda või raskekujulise kulgemise korral võib osutuda vajalikuks operatsioon - klapi asendamine, südame stimulaatori implanteerimine või koronaararterite šunteerimine.

Arst võib soovitada psühholoogi konsultatsiooni, kuna südame-veresoonkonna haiguste haiguste psühholoogiline rehabilitatsioon on mõnikord ülioluline. Sanatooriumides antakse soovitusi südame-veresoonkonna haiguste profülaktiliseks ja vajadusel raviks. Tubade sidrun, papli aroomid, lilla eukalüpt, loorber mõjutavad patsiente soodsalt. Nende taimede fütontsiidid parandavad heaolu, stimuleerivad jõudlust.

Paljud ravimid, mis on mõeldud südame-veresoonkonna haiguste raviks, on välja töötatud ravimtaimede baasil. Sellega kaasneb suur hulk komplikatsioone, valu ja jõudluse langus.

  • Kuidas teha salvi liigestest kodus
  • Kardiovaskulaarsüsteemi haigused: ülevaade, ilmingud, ravi põhimõtted - Tahhükardia April
  • Kuunarnuki liigese ravi artriit
  • Sekkumise võimalused On palju erinevaid haigusi, mille raviks on oluline mitte ainult arsti töö, vaid ka õendusprotsess.
  • Valu liigestes esmaabi
  • Mai pühad Labori töögraafik on seatud mai pühade ajal Kardiovaskulaarsüsteemi haigused on paljude maailma riikide täiskasvanute hulgas laialt levinud ja hõivavad üldise suremuse statistika osas juhtiva koha.

Hingamiselundite põletikku ravitakse sõltuvalt haiguse tõsidusest, füsioloogilistest omadustest ja olemusest. Kuid igal etapil on kopsupõletiku jaoks vajalik põetamise protsess. Arst ja personal koostavad raviplaani ning õde osutab seejärel vajalikku hooldust ja kontrollib oendusprotsess uhistehaigustega ravimeid. See kehtib nii täiskasvanute kui ka laste kohta. Kuid enamikul juhtudel on kopsupõletik keeruline ja nõuab, et patsient viibiks haiglas, kus ta saab asjakohast ravi. Juhud, mil hooldusprotsess on tingimata määratud: alla 3-aastased lapsed, võimetus osutada kodus korralikku hooldust, kopsupuudulikkuse areng, põletiku koht, mis mõjutab kogu kopsuosa, eakas vanus, Ambulatooriumid saavad vanematel lastel kerget kopsupõletikku ravida.

Õendusprotsess on vajalik järgmist tüüpi põletike korral: Fokaalne - alla 5-aastasel lapsel levib põletikuline protsess kuni 1 cm suurusesse kohta.

Diabeedi õendusprotsess: mis see on?

Fokaalne drenaaž - mõjutatud on mitu kopsukoe piirkonda. Fraktsionaalne - põletik ulatub kogu elundi lobe. Sageli kaasneb joove. Iseloomulik lastele alates Äge kopsupõletik - nõuab haiglasse kirurgilist elustamist. Õe õige hooldus aitab kaasa patsiendi kiirele paranemisele ja vähendab komplikatsioonide tekkimise võimalust.

Kopsupõletikuga patsiendi hooldusravi etapid Hooldusprotsess on jagatud viieks etapiks. Väärib märkimist, et iga patsiendi jaoks võib diabeedi jaoks määrata individuaalse õendusprotsessi. Organisatsiooniline etapp sõltub täielikult sellest, kui raske on haigus ja milliseid meetmeid peab arst patsiendi päästmiseks selle haiguse eest võtma.

Standardsel juhul töötab õde arsti pideva järelevalve all, järgides kõiki tema juhiseid. Sageli juhtub, et 1. Lisaks võib manustada täiesti sõltumatut imetavat sekkumist. Sellisel juhul näevad suhkurtõve õendusprotsessi omadused oendusprotsess uhistehaigustega, et meditsiinitöötaja teeb oendusprotsess uhistehaigustega meetmeid patsiendile vajaliku abi andmiseks, ilma et oleks vaja eelnevalt arstiga konsulteerida.

Põetava kopsupõletiku protsess - hooldusplaan, sekkumisviisid ja hooldus

Peamised omadused Sõltumata sellest, millist liiki tegevust õde viitab, peaks ta kontrollima ja ennustama kõige enam võimalikke stsenaariume, mis hõlmavad õendusprotsessi korraldamist mis tahes tüüpi diabeet. Ei ole oluline, kas arst on otseselt jälginud või kas ta teeb oma tööd ise - meditsiiniõde vastutab patsiendi oendusprotsess uhistehaigustega ja elu eest, seetõttu tuleks seda küsimust väga tõsiselt võtta. Nagu eespool mainitud, peavad õed lahendama üsna suure hulga patsiendiprobleeme ja nad peaksid aitama neil kohaneda uue elu reaalsusega.

valu liigestes ja tagasi lamedaga

Eriti nõuab isegi II tüüpi diabeedi õendusprotsess uue menüü kasutuselevõttu ja koostamist, põhiteabe esitamist kõrgkooli arvutamise juhtimise kohta, kaloreid ja süsivesikuid ning nõustamist sugulastele, kes peavad õppima patsiendi abistamiseks.

Kui me räägime insuliinsõltuvast diabeetikust, siis antud juhul antakse täiendav loeng süstide, kasutatud ravimite ja nende õige manustamise kohta. Sellisel juhul valib päevamäära ainult arst ja see ei kuulu diabeedi õendusprotsessi.

Millised tingimused nõuavad põetamise sekkumist

Selle eksperdi peamised ülesanded on antud teabe kogumine esmase uurimise ajal ja nõuanded selle kohta, kus süstida ja kuidas ravimit saada. Soovitav on saada päevaraha kõigi keha jaoks vajalike elementide eest. Hiline söömine, ülesöömine või alatoitumus nõrgestavad ka keha.

See punkt on eriti oluline eakate, kontoritöötajate ja selliste vaiksete ametite töötajate jaoks. Harjutus tugevdab südant, veresooni, parandab verevoolu, mis eemaldab kehast toksiinid ja toksiinid tõhusamalt, takistades neil immuunsust vähendamast. Tasub leppida selle tõsiasjaga ja hakata tegema harjutusi, et hiljem enam tablette mitte juua.

Millised tingimused nõuavad põetamise sekkumist

Sanatooriumi külastamine, puhkamine kuurortides. Selline puhkus leevendab keha mitte nii füüsiliselt, psühholoogiliselt.

psuhhosomatics spin kapuuts

Puhas õhk, vesi, linnakära puudumine - kõige sellega harjunud inimesed ei märka negatiivseid tagajärgi, kuid tasub proovida, sest selgub, kui kurnatud on keha.

Halbade harjumuste tagasilükkamine. Erilist tähelepanu pööratakse suitsetamisele. See mõjutab kurku - kurguvalu peamist sihtmärki. Ennetamine sidruni ja ingveriga.

Nende toodete regulaarne tarbimine 2 korda nädalas aitab tugevdada üldist immuunsust. Ninaneelu krooniliste haiguste kõrvaldamine. See hõlmab oendusprotsess uhistehaigustega, sinusiiti.

kui liigesed meeste haiget

Sageli ei pöörata selliste haiguste ravivajadusele piisavalt tähelepanu, need ei avaldu eriti. Kuid immuunsus on nende tõttu tugevalt nõrgenenud, sest just põletik muutub nakkuse oendusprotsess uhistehaigustega. Internetis arvatakse, et valguvaba dieet aitab tugevdada ka immuunsüsteemi. Seda ei tohi absoluutselt uskuda. Valk on keha ehitusmaterjal. See toidab lihaseid, sidemeid, kõõluseid, osaleb kudede moodustumisel ja uuenemisel.

Uurida on lihtne?! Methods: The data was obtained from evidence-based sources and databases according to the subject. This oendusprotsess uhistehaigustega consists of an analytic quantitative and qualitative study where pesticide residues in peppermint leaves and teas by a gas chromatographic method with Agilent Technologies B machine were investigated. Teas and leaves were bought in local pharmacies and supermarkets, all available versions of pure peppermint from different producers were included in the experiment. Results and conclusions: The growth of peppermint is endangered by fungal diseases, nematodes and viruses, pesticides used for controlling various insects, weeds, rodents, fungi, bacteria, snails and slugs.

Selline piirang ainult nõrgendab keha ja eriti rasketel juhtudel võib see põhjustada muid haigusi kui kurguvalu. Video Selles videos räägivad nad teile, kuidas kodus kurguvalu ravida. Kuidas stenokardiat õigesti ravida See "lapsepõlve" haigus võib olla surmav. Mis on stenokardia Avage oma suu. Sügaval on uvula mõlemal küljel nn palatinaalsed mandlid Mis on tonsilliit?.

Need on äärmiselt kasulikud asjad. Nad püüavad oendusprotsess uhistehaigustega sissepääsu juures viirusi ja patogeenseid baktereid ning hoiavad paljudel juhtudel ära organismi nakatumise. Piparmünditee kokkupuutel teekotiga võib aset leida ristsaastumine ja pestitsiidide jäägid võivad üle kanduda piparmünditeesse.

Teekottide analüüsimisel saadud tulemusi võrrelda selle piparmünditee tulemustega, mille pakendamiseks seda kasutati. Tulemuste võrdlemisel saaks kindlaks teha, kas saastumine võib olla tingitud teekotist või mitte. Teine faktor on tootepakendi hermeetilisus. Kahe piparmünditee pakkekarbid olid üle kiletatud ja tekitatud hermeetiline keskkond pakendis.

Ühe piparmünditee teekotid olid pakendatud eraldi hermeetiliselt suletud pakenditesse. Samuti oli hermeetiliselt pakendatud piparmündi droogid, v. Ülejäänud piparmünditeede pakkekarbid ei olnud hermeetiliselt suletud. Glukoosamiini hcl ja kondroitiin pakend võib tingida piparmünditee või —droogi saastumise ümbritseva keskkonna õhutolmust.

Saastumist õhutolmust on raske kindlaks teha ja seetõttu tuleb arvestada, et mõned pestitsiidide positiivsed proovid võivad olla tingitud õhutolmust, mis on sattunud pakendisse. Kolmas tegur on analüütilised kaod proovide puhastamisel kolonnkromatograafilisel meetodil. Kui proovi puhastamiseks tehakse rohkem kui üks kolonnkromatograafia, ja laborinõusid, kus proov oli, ei puhastata korrektselt, siis võivad tekkida analüütilised kaod, kuid ka saastumine kokkupuutel analüüsitarvikute ja -pindadega.

Korduvate kolonnkromatograafide tulemuseks võib olla see, et otsitavat pestitsiidi ei tuvastata proovis. Selles uurimistöös puhastati oendusprotsess uhistehaigustega piparmünditeede proove ühe kolonnkromatograafia etapiga. Kahe piparmünditee proovi puhastamiseks tehti kaks kolonnkromatograafia etappi.

Piparmündi droogide puhastamiseks tehti kaks kuni neli kolonnkromatograafia etappi. Piparmündi droogide puhastamiseks tehtud kolonnkromatograafide arv ja laborinõude ebapiisav puhastamine võisid põhjustada analüütilisi kadusid, mille tulemusel ei olnud võimalik tuvastada pestitsiidide jääke piparmündi droogide proovides.

See omakorda võis tingida selle, et piparmünditeede proovides tuvastati rohkem pestitsiidide jääke kui piparmündi droogide proovides. Neljas tegur on pestitsiidide stabiilsus. Pestitsiidid võisid laguneda erinevate tegurite temperatuur, keskkonna pH tõttu. Pestitsiidide lagunemisel ei ole neid enam võimalik otse tuvastada proovis.

Pestitsiidide lagunemise korral tuvastatakse neid läbi nende laguproduktide. Pestitsiidide laguprodukte selle töö käigus ei uuritud. Pestitsiidide lagunemist oleks saanud vältida, uurides põhjalikumalt pestitsiidide stabiilsust ja luues neile proovides paremad keskkonna tingimused. Uuringus saadud tulemus piparmündi droogid oendusprotsess uhistehaigustega -teed sisaldavad pestitsiidide jääke näitab, et konkreetsed tooted sisaldavad pestitsiidide jääke.

diabeedi ja liigeste ravi

Analüüsil saadud tulemusi 25 Uurida on lihtne?! Oendusprotsess uhistehaigustega lõputööde põhjal II ei saa laiendada sama tootja terve toodangu kohta. Kinnitamaks, et sama tootja kõik piparmündi tooted võivad sisaldada pestitsiidide jääke, tuleks uurida sama toote erinevaid partiisid. Samuti tuleks sama tootja piparmündi tooteid hankida erinevatest kohtadest kauplused, apteegid. Erinevatest kohtadest ostmine aitaks paremini eristada pestitsiide, mis võisid ristssaastuda õhutolmust konkreetses ostukohas.

Erinevatest partiidest ja kohtadest ostetud piparmündi toodete analüüsil saadud tulemuste põhjal saaks täpsema kinnituse, kas teatud piparmündi tooted võivad sisaldada pestitsiidide jääke. Ravimtaimede sh piparmünt pestitsiidide sisaldus on esitatud Euroopa farmakopöas, kuid sealne pestitsiidi jääkide nimekiri on lühike ja ülejäänud piirnormid tuleb vaadata Euroopa Liidu Pestitsiidide andmebaasist. Euroopa Oendusprotsess uhistehaigustega Pestitsiidide andmebaas kehtestab piirnormid toiduainete kohta, sh taimeteede kohta, mis on tehtud lehtedest ja ravimtaimedest.

Pestitsiidide jääkide sisaldust toiduainetes ja selle jäämist kehtestatud piirnormidesse kontrolli teostab iga EL liikmesmaa vastav asutus Eestis Veterinaar- ja Toiduamet. Eestis teostatakse toiduainete ka teepõõsa lehtede pestitsiidi jääkide kontrolli, kuid ei kontrollita ravimtaimi ja taimeteesid, mis on tehtud lehtedest ja ravimtaimedest nt piparmünt.

Hetkel puudub täpne info, kui palju pestitsiidide jääke sisaldavad Eestis kasvatatud ravimtaimed sh piparmünt ja Eesti jaekaubanduses müüdavad taimeteed sh piparmünditee. Praegune uuring tõestab apteegis müüdavate piparmündi droogide paremat kvaliteeti kui on Eesti jaekaubanduses müüdavate piparmünditeede kvaliteet. Seetõttu tuleks kehtestada ravimtaimede sh piparmünt süstemaatiline pestitsiidide jääkide kontroll, mis tagaks ravimtaimede veel parema kvaliteedi ja ohutuma kasutamise.

Samuti tuleks tihendada kontrolli taimeteede sh piparmünditee üle, mis tagaks taimeteede ohutuma tarvitamise. Lisaks tuleks korraldada uus uuring, mis kinnitaks selle uuringus saadud tulemusi. Järeldused -- Piparmündi kasvu ohustavad seened, nematoodid ja viirused, mille ennetamiseks ja tõrjumiseks kasutatakse pestitsiide. Lõplike järelduste tegemiseks on siiski vaja kinnitavaid kordusanalüüse.

Keemilised taimekaitsevahendid. Saku: AS Rebellis. Eaton, C. Department of the Interior, U. Geological Survey Strasbourg: Euroopa Komisjon. Raal, A. Farmakognoosia Tartu: Tartu Ülikooli Kirjastus. Maailma ravimtaimede entsüklopeedia Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjatus.

Primaarne tonsilliit on äge põletikuline haigus, millega kaasnevad ainult lümfadenoidse neelu rõnga kahjustuse kliinilised tunnused. Sekundaarne stenokardia on mandlite patoloogilise protsessi areng ägedate nakkushaiguste tagajärjel, samuti mitmesuguste verepatoloogiatega. Spetsiifiline stenokardia - haiguse progresseerumine toimub siis, kui konkreetne infektsioon satub patsiendi kehasse.

Turustatud taimekaitsevahendid toimeaine järgi. Eesti Statistika. This thesis investigates the existence of nanomedicine in Estonia, examines statistics of the most frequently used nanodrugs, reviews studies on toxicity all over the world and particularly in Estonia, searches indications of harm from nanomaterials, the kasi valulik valu of infiltration of nanoparticles into the body and toxicity mechanisms of nanoparticles.

Methods: The thesis is a study of the available literature on the subject of nanotechnology, which is based on statistical data, literature reviews and analyses. On the basis of the problem, the oendusprotsess uhistehaigustega of the study was determined as well as related tasks and, therefore, search and analysis of literature respectively.

Results and conclusions: Nanotechnology deals with objects and phenomena in a nanometric scale from about nanometers to the various dimensions of the atoms. Types of nanoparticles are: biological, polymeric, inorganic, carbon-based nanoparticles, liposomes, quantum dots, dendrimers.

Nanotechnology is used in the following medical fields: therapeutic, diagnostic, vaccination, surgery nanoknifenanorobotics creation of nanorobotsoendusprotsess uhistehaigustega determination of biosensors. In pharmaceutics nanotechnology is used for creating forms of treatment, targeted medicine delivery.

Most widely nanotechnology is used in oncology. Liposomes, polymers and proteinaceous nanoparticles are the most oendusprotsess uhistehaigustega and frequently studied objects.

Taust Nanotehnoloogia on multidistsiplinaarne uurimisvaldkond tehnoloogia ja fundamentaalteaduste piirimail, mida peetakse peamiseks tuleviku kõrgtehnoloogilise tööstuse aluseks.

Nanotehnoloogia tegeleb objektide ja nähtustega nanomeetrilises skaalas alates umbes nm ja lõpetades üksikute aatomite mõõtmetega. Nanotehnoloogia põhieesmärgina püüeldakse üksikute aatomite või molekulide või ka nende väiksearvuliste kogumite manipuleerimisega saavutada lõppkokkuvõttes makroskoopilises skaalas kasutatav efekt või tulemus.

Nanotehnoloogiat püütakse rakendada väga erinevates valdkondades alates biotehnoloogiast ja meditsiinist lõpetades elektroonika ja masinaehitusega. Lõhmus jt 1. Nanomeeter on üks miljardik osa meetrist.

Sekundaarsete sümptomite olemasolu parandab õendusabi sekkumiskava. Ülaltoodud sümptomite esinemise korral tuleb patsient paigutada haiglasse. Haigla hooldusplaan haiglas Haiglaravi plaan peaks olema suunatud tüsistuste ärahoidmisele protsessist. Õde teeb järgmisi sekkumisi: Voodirežiim kuni patsiendi üldine seisund paraneb; Korraldab piimatoodete ja köögiviljade dieeti; Kontrollib patsiendi vedeliku tarbimist; Tagab lahjendi ja rögaaine tarbimise; Pakub arsti soovitatud sümptomaatilist ravi; Juhib meditsiinitöötajate aktiivseid visiite patsiendi juurde. Haiglaravi etapp nõuab õdede sekkumist ja patsiendi tervisliku seisundi dünaamilist hindamist.

Võrdlusena on fullereeni läbimõõt meetrist väiksem samas suurusjärgus, nagu meeter on väiksem Kuu orbiidi läbimõõdust. Rahvusvahelise teoreetilise ja oendusprotsess uhistehaigustega keemia ühenduse nomenklatuuri järgi IUPAC on nanoosakesed objektid, mille suurus vähemalt ühe mõõdu järgi ei ületa nm.

Abaeva jt Iga õendusprotsessi käigus tuvastatud probleem kajastub hilisemas arsti määramises. Pädev spetsialist võtab arvesse mitte ainult laboratoorsete näitajate andmeid, vaid ka keskastme juhtide tähelepanekuid. Planeerimine Pärast esialgsete andmete ja tervisekontrolli tulemuste saamist määrab õde oma patsiendi hooldamise, ravi ja taastusraviga seotud tegevuste järjestuse. Selles etapis on vaja plaani, milles on ära toodud konkreetsed oendusprotsess uhistehaigustega, mis on vajalikud eesmärkide edukaks rakendamiseks.

Samal ajal on kohustuslik kohandada kavandatud toiminguid, võttes arvesse patsiendi hetkeseisu, ja teha vajalikud muudatused, mis eeldab eelmise lõigu juurde naasmist.

Kõik muudatused viiakse läbi arsti arvamuse alusel, kuna dünaamilised muutused ravi ajal nõuavad tema sekkumist. Õenduskohustused Parameditsiinipersonali sekkumist ei tohiks piirata ainult patsientide jälgimisega ja arsti määratud meditsiiniliste protseduuride läbiviimisega. Hoolitsus haiguse ägedas staadiumis, toitumine, sobivate hügieenitingimuste tagamine, kopsupõletiku hiliste komplikatsioonide ennetamine - see tegevus on hooldusravi kompleksis ja mõjutab paljuski ravi tulemust.

Patsiendi kaardi lugemine ja arsti vastuvõtu õigeaegne suudli liigeste ravi on samuti oluline osa õe tööst. Selles etapis on eriti oluline õdede roll kopsupõletikku põdevate laste ravis. Haigus võib sel juhul põhjustada tõsiseid tüsistusi.

Lastel esineva kopsupõletiku kulgu iseloomustavad ägedamad ja raskemad sümptomid, millele tuleb tähelepanu pöörata. Ravi ajal vajalikku isolatsiooni on lastel raske võtta, seetõttu on hea kontakt oluline, et aidata lapsel maha rahuneda ja veenda teda ebameeldivate protseduuride tegemisel.