Onnelik valu.

Või on see midagi hoopis sügavamat? Uks lüüakse su nina ees kinni… Miks on Jumal alati nii lähedane käskija meie õnne päevil ja nii kauge abimees häda ajal? Veel mõned tegurid, mis aitavad ebameeldivusega toime tulla: Rahustav tõde, et kõik möödub.

Seotud tooted

Kaks õnneallikat Helena sõnul lääne psühholoogias õnnetundest väga palju juttu ei tehta. Seepärast toetub ta tuhandeid aastaid vanale budistlikule psühholoogiale, kus räägitakse kahest õnneallikast.

On olemas maine õnn ehk see, mis on muutuv, kaduv, tingimustega ja alati põhjuslik.

onnelik valu

Õnnelik olemiseks peab sul olema miski või keegi, mis on veel puudu. Ma olen õnnelik siis, kui… leian unistuste töökoha, saan auto, kohtun parima kaaslasega. Õnnetunde võib röövida ka see, kui arvad, et sa ise või asjaolud peaksid olema teistsugused, kui need parasjagu on.

Miks aitab valu aktsepteerimine teid õnnelikumaks teha?

Targad teavad öelda, et otsida õnne endast väljaspool on sama hea kui lassoga pilve püüda. Õnn pole asi, vaid meeleseisund. Just see ongi too teine õnne­allikas. Joogamaailmas tuntud kui ananda — kerge õndsuse tunne, mis on su sees siis, kui sa teadvustad oma olemasolu ja kogemusi käesolevas hetkes. Ei klammerdu millegi külge, ei aja midagi taga, ei võitle millegi vastu.

 1. Lewis Pehmekaaneline C.
 2. Aga kas see ongi õnn?

Sa oled rahujalal iseenda ja sellega, mis su elus praegu on. Oskajad suudavad seda seisundit kogeda ka väga rasketel hetkedel, kui keset kaost valgub ühtäkki su üle seletamatu rahu.

Psühholoog tunnistab, et õnnetundes olemise tarvis tuleb n-ö vaimses jõusaalis muidugi korrapäraselt trenni teha. Sellepärast ongi oluline uusi oskusi praktiseerida, sest ainult nii muutuvad need tõeliselt sinu omaks. Alustada saab lihtsatest asjadest.

onnelik valu

Kas või küsides endalt, mis on sinu ja õnnetunde vahel. Ja jää siis kuulatama vastust enda seest.

 • Vorgusilma liigeste valu
 • Bundle puruneb olaliikluses
 • Salv seljavalu ja alumise seljatugi
 • Julge koik sormede liigesed
 • Ühe valu anatoomia – Logos
 • Valu muudab sind teadlikumaks.

Võid avastada, et sinu ja õnnetunde vahel on kas soov, et sul oleks midagi, mida sul ei ole, või rahulolematus sellega, mis sul onnelik valu on. Ainuüksi selle, inimmeele juurde kuuluva seaduspära mõistmine aitab näha avaramat pilti. Veel tasuks harjutada end tundma tänulikkust ja soovima head — kas mõeldes mõne armsa inimese või lemmiklooma peale, öeldes talle aitäh ja soovides, et tal kõik hästi läheks.

 • Harjade liigeste haiguste nimi
 • Gold liigeste geel
 • Ravi liigeste artroosis
 • Eemaldage liigese puhkimine artriidi
 • Kuidas luua endale õnnelik elu? | HOLISTIKA INSTITUUT
 • Sa ei pea leppima eluga, mis on talutav, kui saab elada palju paremini.

Mõtete virvarrist välja tulema ja hetkele keskenduma õpetab aga oma viie meele tunnetamine, mida saad teha kus ja millal tahes. Nõusid pestes taju, mida tunnevad su käed: pehmet vahtu, karedat vett? Kohvi juues nuusuta selle lõhna, lonksa ruttamata, iga sõõmu maitstes.

onnelik valu

Mesilast nähes jää ta lendu lummatult imetlema. Nõndamoodi oma tegevusi aeglustades pikendad sa märkamise hetki.

Liitu uudiskirjaga

Kuid kas valu keskel on võimalik õnnelik olla? Valu aktsepteerimine pole võimalik ainult õnne otsimisel, vaid see on vajalik.

onnelik valu

Tegelikult ei tähenda õnne valu puudumist. Tegelikult jääb tõeline õnn isegi selle keskele.

Teaduslikult tõestatud: teiste valu arvelt rikastumine ei tee õnnelikuks 2. Konkreetsemalt tuli välja, et halval teel saadud tasuga kaasnes ajus nõrgem positiivne reaktsioon kui siis, kui raha teeniti ausalt ja teisi riivamata. Pilt on illustreeriv.

Asi pole selles, et vältida valu, mida me tunneme, ega minimeerida selle mõju meie elus. See mõju ja meie elu ise on sügavalt ilus ja valus.

Täname liitumise eest! Saatsime kinnituse Teie e-posti aadressile.

Ühte asja ei saa ilma teiseta. Teie kohustus on luua rõõmu.

onnelik valu

Sellel on meie oludega väga vähe pistmist ja see on otseselt seotud viisiga, kuidas mõtleme oma elule ja ümbritsevale. See, et õnn on nakkav, pole ainult meeldiv mõte. Selle asemel on see keemiline protsess, mis toimub tänu aju neuronitele meie ajus.

I OSA: Ärkamine

Aju teeb seda selleks, et proovida käivitada samu sünapse, mida saab seostada tema tuvastatud emotsioonidega. See, mis on põhimõtteliselt empaatia, on ka viis, kuidas saame aimu rahvahulga mentaliteedist.

onnelik valu

Iga kord, kui need sünapsid põlevad, kujundatakse aju ümber. Seetõttu on nii tähtis veeta aega inimestega, kes suudavad olla heas tujus. Inimesed, kes kiirgavad rõõmu. Samal teemal on William Nicholson kirjutanud näidendi Varjudemaa Shadowlands,mis on eriti tuntuks saanud tänu filmivariandile ning praegu etendatud Rakvere tearis.

Artikkel MeelerahuÕnnelikkus Kuidas õppida õnnelik olemist? Kuidas õnne tunda, kust seda leida ja kuidas õnnetundes püsida? Seda on küsinud vist igaüks meist tuhandeid kordi. Tuleb välja, et kaugelt polegi vaja otsida, pidevalt harjutada aga küll. Ning teha otsus olla õnnelik just nüüd ja praegu.

Kus on Jumal? Kui sa oled õnnelik, nii õnnelik, et ei tajugi vajadust Tema järele, nii õnnelik, et sul on kiusatus pidada Ta nõudeid enda suhtes vahelesegamiseks, aga kui sulle siiski su kuuluvus meenub ning sa pöördud Tema poole tänulikkuse ja kiitusega, siis — vähemalt nii see tundub — võetakse sind avasüli vastu.

Rubriik: Tõeline mina - Madis Mark jaanuar 13, Olla õnnelik, kui elus on pealtnäha kõik korras ja olemas, tundub lihtne. Aga kas see ongi õnn?

Kui suudaksid tunda sisemist rahu olles ümbritsetud kõikvõimalike probleemide ja väljakutsetega? Kui imeline võiks elu sellisel juhul olla, eriti kui kõik läheb hästi? Kui sügavalt suudaksid sellises meeleseisundis igat hetke väärtustada?