Harjade ravi

Täname oma arusaamist selles küsimuses. Võite eeldada, et saada vastus, et teie päringule 24 tunni jooksul. Lapse raviarsti sõnul manustati lapsele lühikest aega kõrgendatud doosides C-vitamiini, kuid lapse seisundi halvenemise tõttu meetodi kasutamine lõpetati. Kui teil on küsimusi, Palun võtke meiega kaudu Trademanager sõnumile või meie klienditeeninduse e-posti teel.

Intensiivravi palat Foto: Tiit Blaat Riigikohtu tsiviilkolleegium jättis täna rahuldamata kaebuse, milles kaebajad nõudsid tervishoiuteenuse osutajalt üldtunnustamata ravimeetodi kasutamist.

ravi

Riigikohtu sõnul lubab seadus teatud puhkudel üldtunnustamata ravimeetodit küll kasutada, ent patsiendil puudub samas õigus sellist ravi harjade ravi. Riigikohtusse jõudnud tsiviilasjas esitasid ema ja laps Sihtasutuse Tallinna Haigla vastu Harju Maakohtusse kaebuse, milles palusid haiglat kasutada lapse ravis kõrgdoosides C-vitamiinil põhinevat ravimeetodit.

Lapse raviarsti harjade ravi manustati lapsele lühikest aega kõrgendatud doosides C-vitamiini, kuid lapse seisundi halvenemise tõttu meetodi kasutamine lõpetati. Haigla sõnul polnud tegemist üldtunnustatud ravimeetodiga.

Kirjutage oma ülevaade

Harju Maakohus jättis hagi menetlusse võtmata, põhjendades, et kohtul puudub pädevus määrata eriteadmisi vajavat raviotsust. Tallinna Ringkonnakohus jättis selle aasta Ringkonnakohus nõustus maakohtu seisukohtadega, selgitades, et patsient ei saa nõuda üldtunnustamata ravimeetodi kasutamist.

valu jalgade alumise selja ja liigeste valu kui ravida uhine kreemi nimi

Riigikohtusse esitatud kaebuses palusid hagejad tühistada maa- ja ringkonnakohtu otsused. Riigikohtus vaidlesid pooled eelkõige selle üle, kas patsiendil on õigus nõuda tervishoiuteenuse osutajalt kõrgdoosides C-vitamiinil põhineva ravimeetodi kasutamist, mis hageja raviarsti hinnangul on teaduslikult tõestamata.

  1. Hapu somacika haiget
  2. Kui koik lihased ja liigesed haiget teevad
  3. Intensiivravi palat Foto: Tiit Blaat Riigikohtu tsiviilkolleegium jättis täna rahuldamata kaebuse, milles kaebajad nõudsid tervishoiuteenuse osutajalt üldtunnustamata ravimeetodi kasutamist.
  4. Täname oma arusaamist selles küsimuses.
  5. Dentores Dental Care – Dentores Dental Care
  6. Riigikohus: patsient ei saa haiglalt nõuda üldtunnustamata ravimeetodi kasutamist - Delfi

Riigikohus jättis ringkonnakohtu määruse muutmata ning kaebuse rahuldamata. Võlaõigusseadusele ning Riigikohtu varasemale praktikale tuginedes selgitas Riigikohus, et patsient ei saa arstile ette kirjutada, millist ravimeetodit peab arst kasutama.

ravi artroosi reumatoloogias roaccutane valuliigendid

Riigikohtu hinnangul lubab seadus tervishoiuteenuse osutajal kasutada üldtunnustamata ravimeetodit väga raskes tervislikus seisundis oleva patsiendi puhul siis, kui tavapärased meetodid lubavad väiksemat edu, patsienti on meetodi olemusest ja selle võimalikest tagajärgedest teavitatud ning patsient on andnud nõusoleku meetodi kasutamiseks.

Küll aga puudub patsiendil sellise ravi nõudmise õigus ning üldtunnustamata ravi saab seetõttu kasutada vaid kokkuleppel ehk siis, kui ka tervishoiuteenuse osutaja sellega nõustub.

2 kraadi ravi artroos artriidi artroosi ravi