Sustav pahkluu

Elastse sideme liigne pingutamine põhjustab verevoolu ja lümfivoolu vähenemist. Samal ajal, erinevalt võrdselt liikuvast õlaliigesest, kannab sääreluu pidevat koormust, mis on võrdne meie keha raskusega, ja füüsiliste harjutuste tegemisel ületab see sageli seda.

Prognoos Tõmbeprognoos on hea. Täielik taastumine võib võtta veidi kauem aega. Raskete vigastuste korral võivad taastumise prognoosi halvendada kaasnevad vigastused luumurrud, lihaste terviklikkuse halvenemineravi võtab keskmiselt 1 kuni 3 kuud, taastusravi võtab kuni kuus kuud komplikatsioonide korral ja vanemas eas periood hilineb.

Kuidas ravida pahkluu kodus rahvatervisega

Kuidas ravida pahkluu nihestust? Hüppeliigese nihestused on üsna ebameeldiv spordivigastus, mille ravi on kodus siiski täiesti võimalik.

Komplikatsioonide vältimiseks peate hoolikalt järgima kõiki arsti soovitusi rehabilitatsiooniperioodil, eriti esimestel kuudel.

Kuid alles pärast kohustuslikku konsultatsiooni eriarstiga. Kui saate treeningu ajal sellise vigastuse, olge valmis, et taastusravi võib võtta mitu kuud. Hüppeliigese anatoomia Hüppeliiges on äärmiselt liikuv liigend, millel on suur liikumisvabadus.

Samal ajal, erinevalt võrdselt liikuvast õlaliigesest, kannab sääreluu pidevat koormust, mis on võrdne meie keha raskusega, ja füüsiliste harjutuste tegemisel ületab see sageli seda.

Mida teha, kui pahkluu lõheneb

See omakorda juhul, kui treeningutel harjutuste tegemise tehnikat ei järgita või kui banaalne hooletus igapäevaelus võib põhjustada hüppeliigese sidemete nikastumist. Hüppeliiges tagab sääre ja labajala vastastikuse liikuvuse. Omamoodi "edastav link" on siin talus. See on omakorda ühendatud luustikuga, mis on jala luustikust suurim.

Pärast murtud pahkluu valutab põlve liiges

Need struktuurid hoiavad koos sidemeid. Oluline on tõmmata joon sidemete ja kõõluste vahele: esimesed teenivad luude vastastikust kinnitamist, viimased lihaseid luudega ühendavad. Võite vigastada nii sidemeid sustav pahkluu ka kõõluseid, kuid sümptomid ja tagajärjed on erinevad, kuid täpsemalt allpool. Sidemed Ja nii on hüppeliigese sidemed jagatud kolmeks suureks rühmaks vastavalt suhtelisele positsioonile liigese suhtes. Liigesed, mis asuvad liigese sees ja hoiavad otseselt sääre luustruktuure: interosseous ligament; selja alumine side; eesmine alumine peroneaalne side; põiki ligament.

Sidemed, mis tugevdavad liigese välist või külgmist pinda: eesmine talong-fibulaarne ligament; tagumine tallu-fibulaarne ligament; kaltsineofibulaarne.

 • Rahvapõhised meetodid ei saa uimastiravi täielikult katkestada, kuna see on täiendav patoloogiline võitlus.
 • Hüppeliigese kirurgia - Corns
 • Milline puhak palvetab liigeste haiguste eest

Liigesed, mis tugevdavad liigese sisepinda: sääreluu skafoid; sääreluu; sääreluu eesmine osa; tagumine sääreluu. Kõõlused ja lihased Veidi kõrgemal mainisime selliseid olulisi struktuure nagu kõõlused, mis kinnituvad sustav pahkluu liigese piirkonnas.

Pahkluu purunemine ja selle ravi

Oleks vale rääkida neist eraldi elementidena, kuna viimased on jalga teenindavate lihaste lahutamatu morfofunktsionaalne üksus. Suurim, kõige olulisem ja sustav pahkluu vigastatud hüppeliigese kõõlus on Achilleuse kõõlus, mis ühendab jala jala triitsepslihasega. Pole nii märgatav ja sellegipoolest on olulised struktuurid ka järgmiste liigeste haiguste ennetamiseks kõõlused: pikk fibulaarne lihas, sustav pahkluu on kinnitatud metatarsaalse luu külge, alandab jala mediaalset serva; lühike fibulaarne lihas, mis on kinnitatud 5 metatarsaalse sustav pahkluu külge, tõstab jala külgserva; sääreluu sustav pahkluu lihas, mis on kinnitatud jala sphenoidsete ja scaphoid luude külge ning vastutab sääre väljapoole pööramise eest.

Muidugi ei piira see loetelu lihaseid, mis sustav pahkluu hüppeliigese kogu liikumisulatust, kuid just nende lihaste kõõlused on kõige sagedasemad kahjustused.

Vigastuse põhjused Olles uurinud hüppeliigese anatoomilisi tunnuseid, pöördume vigastuste tekkemehhanismi poole.

 1. Elastne sidumine pahkluu liigesele - Seen April
 2. Pahkluu põletik: pahkluu põhjused, sümptomid ja ravi kodus - Osteokondroos -
 3. Röntgenkiirguse puudumisel ravi ei saa läbi viia.
 4. Kuidas ma ravisin artriidi jalgade
 5. Pahkluu purunemine ja selle ravi - Tüükad

Jala ligamentoosne aparaat on kohandatud üsna tõsistele koormustele. Sellepärast saab ta vigastada ainult märkimisväärsete pingutustega.

Toodetel on oma eelised ja puudused.

Kui koormus jaotatakse mitmest sidemest ühele, on see side vigastatud. Crossfit on hüppeliigese vigastuste osas üks sustav pahkluu kohti tänu harjutuste mitmekesisusele. Hüppeliigese nihestuse põhjuseid on piisavalt.

Hüppeliigese sideme rebend: taastumise ja ravi tingimused kodus

Hüppeliigese sidemete suurenenud koormus langeb olukordades, kui: jala välisserv on kõverdatud, samas jaotatakse siin peaaegu kogu keharaskus. Sellisel juhul on vigastatud sidemete külgmine rühm, kuna just need takistavad sääre liigset supinatsiooni; jalg on fikseeritud, keharaskus kantakse selle esiosasse, samal ajal kui sääreosa on painutatud.

Sel juhul on Achilleuse kõõlus vigastatud; jalg on fikseeritud, sääreluu on maksimaalselt painutamata - talonefibulaarsed ja fibroosidevahelised sidemed on vigastatud; jalg on fikseeritud, pöörlemine toimub liigeses, välises või sisemises.

Sõltuvalt rakendatud koormuse suunast kannatavad välised või sisemised sidemed, Achilleuse kõõlus, lühikese ja pika sustav pahkluu lihase kõõlused, liigse sisemise pöördega, on võimalik sääreluu tagumise lihase kõõluse kahjustus.

 • Lisaks nendele meetoditele diagnoosimisprotsessis kuuleb arst patsienti, uurib valulikku kohta.
 • Pahkluu anatoomia - Meniscus
 • Olaliigese soojenemine artriidi

Nihestuste tüübid ja astmed Traumatoloogias eristatakse pahkluu liigese mitut levinumat vigastust ja niinimetatud nikastuse kolme kraadi.