Vigastuste margid

Kuude ja aastate möödudes tekib traumeeritud piirkonda üha enam armkude ja keha harjub vigastusega nii ära, et seda on väga keeruline korda teha. Alati võib proovida ka selleks ettenähtud kreeme või kinesioteipimist.

Kiindumussuhte stiil mõjutab aga lapse ettekujutust suhetest teiste inimestega, sh ka sõprussuhted.

Kuidas vigastusi aga ennetada? Sportimisega käib kaasas vigastuste oht, aga teadlikult treenides on võimalik seda riski maandada.

Vigastusi saab ennetada ja neist edukalt taastuda. Probleemi tekkimisel tuleb sellega ise või spetsialisti abiga tegeleda, mure vältimine muudab selle vaid suuremaks.

Сьюзан подняла. На плюшевом диване, закутавшись в махровый халат, грелся на солнце Дэвид и внимательно за ней наблюдал.

Foto: Pixabay Kuula artiklit Füsioterapeut Priit Ailt teab vigastuste margid kogemusest nii spetsialisti kui ka sportlasena, et harrastajatel kõige sagedamini esinevad vigastused on seotud ülekoormusega.

Liigset pingutamist tuntakse ka treeningukoormuse-puhkuse-intensiivsuse vale osakaaluna ingl k training load error.

Ülekoormus tähendab, et treeningukoormuse ja puhkuse vale osakaalu tulemusena vigastuste margid teatud koed kehas järele andma. Teise levinud vigastuste grupina nimetab Ailt ka traumasid, nagu lihase äratõmbamine, olgu probleemiks reie- sääre- või õlalihased.

Enamasti juhtuvad lihastega seotud traumad treeningu alguses või lõpus. Treeningu alguses tuleneb vigastuse oht puudulikust soojendusest, kui lihaseid ette ei valmistata ja intensiivselt harjutama asutakse. Treeningu lõpus tekkinud trauma puhul võib põhjus olla liiga pikk või intensiivne koormus, samuti mitmel järjestikusel hurt harja kuunarnuki ola ületreenimine.

Ülekoormustrauma puhul võib täpse põhjuse väljaselgitamine keerulisemaks osutuda. Vigastuste margid ei pruugi trauma tekkimisel kohe spetsialisti poole pöörduda ja hiljem ei mäleta ta enam, mis probleemi põhjustada võis.

FÜSIOTERAPEUT SELGITAB: Iga spordialaga käib kaasas vigastuste oht. Kuidas vigastusi aga ennetada?

Ratturitele teevad enamasti samuti muret põlved ja veel alaselg. Ujujate peamine vaevus on aga õlaprobleemid.

tugevad salvid osteokondroosis

Jooksjatel võib ette tulla ka äkilisi traumasid, aga ratturite ja ujujate mured on tavaliselt tingitud ülekoormusest. Kui nii siiski treenima asutakse ja veel tugeva koormusega, on vigastuse oht päris suur. Selliseid riske tuleb sagedamini ette just grupitreeningute puhul, kui pool rühmast käis spordiüritusel ja teised mitte.

valu olaliigese folk meetodites

Treeningul tehakse aga kogu grupile ühtemoodi kava, taastumist arvesse võtmata. Lihasekangus ja mõõdukas valu võivad mõnikord liigutamisel paremaks muutuda, vigastusest annab märku aga olukorra halvenemine.

Mure korral tuleb trauma piirkonnale puhkust anda ja seda taastavate kreemidega määrida. Kui see ei aita ja valu jätkub, tasub pöörduda ortopeedi või füsioterapeudi poole.

  • Arstide nõuanded, tervisetestid ja -teenused.
  • Liigeste haiguste kanade haigused

Esimesed paar päeva võiks probleemsele kohale külma peale panna. Kui valu jätkub ka rahuolekus, võib kolmel esimesel päeval valuvaigistit võtta.

Lapse väärkohtlemise märgid

Alati võib proovida ka selleks ettenähtud kreeme või kinesioteipimist. Kreemi puhul tasub esimestel trauma tekkimise järgsetel päevadel kasutada külma ja sealt edasi sooja. Võib ka niipidi mõelda, et kui vigastus on liigeses, kasutada alati pigem jahedat leevendust. Lihase probleemi korral aga esialgu külma ja vigastuste margid sooja. Vigastuse küüsis liiga pikalt kannatamine ei ole tugevuse märk ja võib pikemas plaanis kehale jälje jätta.

kirss liigeste haigustest

Ebasoodsas olukorras võib aga väikesest vigastusest tekkida suur. Kergemat sorti venitust on võimalik kolme kuni viie nädala jooksul treeningutega jätkates rebestuseks muuta.

  • Valu paremas polveliigendis tassis kui ravida

See tekitab riski, et vigastatakse teise jala põlve. Mingi aja jooksul saab tugevama jala põlv märkamatult rohkem koormust ja on nii vigastusele rohkem avatud.

Веки припухли, глаза красные, левая рука у локтя - вся в кровоподтеках с синеватым отливом. «Господи Иисусе, - подумал.  - Наркотики внутривенно. Кто бы мог подумать?» - Проваливай! - крикнула.  - Вон.

Teatud vigastused võivad nende ignoreerimisel ja välja ravimata jätmisel muutuda krooniliseks. Need annavad edaspidi treeningutes tunda ja tekitatud kahju ei ole võimalik tagasi pöörata. Vigastuste margid ja aastate möödudes tekib traumeeritud piirkonda üha enam armkude ja keha harjub vigastusega nii ära, et seda on vigastuste margid keeruline korda teha. Sellise kava puhul on iga kahe või kolme trennipäeva järel üks päev taastumiseks.

Tagasilöögi korral tuleb kehale vähemalt kaks-kolm päeva rahu anda — pigem olla kindel, et kõik on korras, kui traumaga liiga vara treenima asuda.

VIDEO LESSON FILIPINO 7 ANG PAGHAHAMBING