Uhishaigus noortel,

Haigestunud ei saanud enam teha tööd. Ka sada aastat tagasi soovitati tuulutada ruume ja vältida tarbetuid kontakte ning isegi suudlemist. Selline jälitamise eesmärk on katkestada nakatumiste ahel ning tuvastada kõik nakatunud ja nakkusega kokku puutunud isikud.

Haigused ja seisundid

Hannabel Noor Hannabel Noor. Uhishaigus noortel ma just depressiooni oma uurimuse teemaks valisin? Eeskätt seetõttu, et mul endal on selle haigusega pikaajaline kogemus. Soovisin teada, kui palju on mu koolikaaslaste seas neid, kes on samuti depressiooniga kokku puutunud ning mida gümnaasiumiealised noored selle kohta teavad.

Liikluskaamerad

Kolmandikul isiklik kogemus Mu küsitlusele vastas kokku noort: 90 neidu ja 70 noormeest; 50 õpilast Küsisin ka noorte endi isiklike kogemuste kohta depressiooni osas. Selgus, et küsitletud gümnasistide hulgast uhishaigus noortel kolmandikul ehk 51 noorel on keegi lähedane, kellel on arst depressiooni diagnoosinud. Üks mu hüpoteese oma uurimust alustades oli see, et gümnaasiumi iga lend peab teismeiga uhishaigus noortel sagedamini vanuseks, mil inimene võib depressiooni haigestuda.

  1. Koroonaviiruse haigus COVID maailmas ja Eestis - kihnukyek.ee
  2. Erysipelas ingl.
  3. Tartu Raatuse ühiselamu läks karantiini Foto: Argo Ingver Tartu linnavalitsus teatas täna, et Raatuse ühiselamu elanike hulgas ei ole tänaseks tuvastatud rohkem positiivseid koroonaviiruse proove.
  4. Roospõletik - kihnukyek.ee
  5. Negatiivse testitulemusega Raatuse ühiselamu elanikud vabastati liikumispiirangust - Delfi
  6. Vähem kui pooltel HIV-ga nakatunud inimestel võivad haiguse alguses tekkida palavik ja kurguvalu ning suureneda kaela lümfisõlmed.

See arvamus sai ka kinnitust: Nii leidsid Kogu gümnaasiumis polnud aga ainsatki inimest, kes pidanuks lapsepõlve kõige sagedasemaks eaks, mil depressiooni haigestutakse. Üksnes abituriendid pidasid naissugu depressioonist rohkem ohustatuks kui mehi.

Noortel tuli omal valikul nimetada kolm kuni viis sümptomit, mis võivad depressioonile viidata.

Kõige rohkem pakkusid vastajad kurvameelsust ja isoleerumist või üksindust. Paljud noored pidasid depressiooni sümptomiks ka motivatsiooni puudust ning ärrituvust või närvilisust. Veel nimetati depressiooni sümptomitena ükskõiksust, söömishäireid, oma probleemide endale hoidmist. Depressiooni võib tekitada mitu erinevat tegurit.

Haiguslike meelolumuutuste ilmnemise põhjuseks võib olla mingi väline asjaolu, trauma, sündmus, materiaalne või füüsiline tegur. Kuna need tegurid võivad mõjuda inimestele väga erinevalt, ei saa väita, et üks või teine põhjus tekitab kindlasti sarnaseid tundeid kõigis. Päästikud: stressist koolikiusuni Mis võivad SÜG-i noorte arvates saada depressiooni päästikuks? Minu pakutud nimekirjast osutus kõige populaarsemaks põhjuseks stress.

Depressiooni teguriteks pidasid paljud vastajad ka halba uhishaigus noortel seisundit, koolikiusamist, leina, sõltuvust, rahapuudust, konflikti, uimasteid, töökoha kaotust. Alati ei pruugi inimese käitumisest aru saada, et midagi on korrast ära — ka see, kel pole depressiooni, võib käituda samamoodi nagu inimene, kel on depressioon diagnoositud. Kas noored üldse teavad, kelle poole peaks pöörduma, kui nad endal depressiooni kahtlustavad?

Kõikide klasside puhul pakuti kõige rohkem välja psühholoogi.

Pisut üle uhishaigus noortel vastanuist leidis, et pöörduda tasuks perearsti poole, viiendik aga arvas, et oma probleemist tasuks rääkida pereliikmetele. Pool mu küsitluses osalenud gümnasistidest leidis, et paranemist ilma tagasilöökideta tuleb ette harva, ligi 40 arvas aga, et see on siiski võimalik.

Mida ma ise teada olen saanud: depressioonist paranemise käik uhishaigus noortel igal inimesel erinev ning kunagi ei ole kindlat viisi, mis aitaks kõiki. See, mis ühele sobib, ei pruugi uhishaigus noortel mingit mõju avaldada. Iga inimene, kes ravi eestis proovib endale ravivõimalust leida, saab kindlaks teha, millised viisid talle sobivad ja millised mitte.