Kury liigesehaigus

Suurteks muudatusteks ei saa kunagi keegi olla lõpuni valmis, alati tuleb ootamatusi ükskõik kui hoolikalt ettevalmistusi teha. Sama kehtib ka töövõime puhul: me võime vaadata, mida me teha ei saa, või vaadata seda, mida me teha saame.

Ometi ei hoia paljud oma tervist, mistõttu võivad ees oodata varajased ja rasked tervisemured. Põlvkondade vahetusest on palju räägitud.

Puutepunkt | ERR | Digihoidla

X-generatsioonkes hakkas ndatel uut Eesti Kury liigesehaigus üles ehitama, on nüüd kas juba keskeas või peagi sinna jõudmas. Uus ehk Y-põlvkond, kes on sündinud aastatel —, tuleb ühiskonnaelus peale.

Kury liigesehaigus neist juba on juba mitu aastat kury liigesehaigus käivad valimas, saavad lapsi, sõidavad palju autoga, teevad tööd arvutite ja nutiseadmetega ning hakkavad mõtlema oma tervisele.

Kury liigesehaigus Y-põlvkondlased, Milline on Y-generatsiooni tulevik, kas nad jaksavad kanda oma põlvkonnajagu ühiskonna vedamise vastutust?

Maailma ajakirjandus on Y-generatsiooni terviseküsimuste käsitlemisele palju ruumi pühendanud. Huffington Post võtab mahukas artiklis kokku USA problemaatika: vähene liikumine, sellega kaasnev rasvumine ja vaimse tervise mured.

КАК ВЫБРАТЬ ЗДОРОВОГО ПОПУГАЯ МОНАХА КВАКЕРА? ЧТО НЕОБХОДИМО ЗНАТЬ ДО ПОКУПКИ ПТИЦЫ.

Noored ei liigu enam, sest ligi kaks kolmandikku noori täiskasvanuid ei tegele regulaarselt ühegi trenniga. II tüübi diabeet sageneb Rasvumisega kaasnevad paljud haigused — alates südame-veresoonkonna tõbedest kuni diabeedini.

Ka Eesti perearst dr Eero Merilind ei kahtle samuti ülekaalu esimesena nimetamast, kui temalt küsida, mis on Eesti noorte tulevikuhaigused. Noorte ülekaalu üks põhjusi ongi vähene liikumine.

kury liigesehaigus

Ühtlasi on just noorte inimeste hulgas suur polariseerumine. On vähe neid, kes käivad ühest trennist teise ja teevad väga palju sporti, ning valdav enamik neid, kelle füüsiline aktiivsus jääb aina kehvemaks. Ajateenistuse kutsealuste kohta on tehtud uuringud, mis näitavad, et nende tervis on jäänud järjest kehvemaks.

Näen seda ka siis, kui vaatan üliõpilaste uuringuid ja koormusteste.

Tulemuseks on nii mitmegi hea idee seisma jäämine ja hilisem kurtmine, miks siis mitte midagi ei tehtud. Ei tehtud seepärast, et enamus vaikis. Seetõttu meeldiks mulle, et need, kes näevad asjades ja muutustes head, seda ka välja ütleksid.

Vähese liikumise kõrval on uus oht: energiajoogid. New Yorgi seljaprobleemidega tegeleva uurimiskeskuse teadlane dr Ken Hanraj mullu novembris esitletud uuring näitas, millist koormust tähendab nutitelfoni kasutamine selgroole.

Puutepunkt

Keskmine inimpea kaalub viis kuni seitse kilo — seda juhul, kui pea on otse ehk kui kõrvad jäävad kõrvalt vaadates õlgade kury liigesehaigus. Hanraj mõõtis, mis juhtub, kui pead ettepoole kallutada, näiteks nutifoni või laua peal asetseva sülearvuti vaatamiseks. Selgus, et kui pead 60 kraadi võrra ettepoole kury liigesehaigus, kaalub pea selgroo jaoks juba 27 kilo. Seega ei ole ime, et tekivad valud ja hiljem juba rasked selgrookahjustused. Nutitelefoni ja sülearvuti vaatamisest tekkivad probleemid on oht ka Eesti noortele.

kury liigesehaigus

Kümne aastaga on maailm tohutult muutunud. Kury liigesehaigus perekond võib istuda restoranis või avalikus ruumis ja kõik nad on nutiseadmetes. Kuulmisprobleem kõrvaklappidest Nutifonidest ja arvutitest kuulatakse palju muusikat ja vaadatakse filme.

Töövõimereformi hea külg

Kõrvas on kõrvaklapid, kury liigesehaigus üürgab sageli täisvõimsusel. See omakorda põhjustab kuulmisprobleemi. Ameerika meditsiiniühingu kuukirjas ilmunud artikkel osutab Ja siis on veel probleemid nägemisega.

kury liigesehaigus

USA uuringud osutavad, et väikeselt ekraanilt teksti lugemine või videote vaatamine väsitab silmi ja võib neid ka kahjustada. Briti rahvusringhääling BBC vahendab uuringut, et nutitelefonide sinakaslilla taustavalgus on silmapõhjale kahjulik. Peale selle on videote vaatamise puhul silmal raske samal ajal fokuseerida väikesele ekraanile ja kury liigesehaigus ekraanil toimuva erinevatele kaugustele.

Рассудок говорил ей, что надо бежать, но Дэвид мертвой тяжестью не давал ей сдвинуться с места. Ей казалось, что она слышит его голос, зовущий ее, заставляющий спасаться бегством, но куда ей бежать.

Iga kury liigesehaigus ekraanide ja sisu pikal vaatamisel tekib computer vision syndrome ehk CVS. Ka Eestis tekivad nägemishäired järjest nooremas eas. Elu nagu allveelaevas Noori kimbutavad ka vaimse tervise mured: ligi kümnendik USA 20—aastasi põeb depressiooni. Lisanduvad ka tavapärased noorte tervist mõjutavad aspektid ehk riskikäitumine — suitsetamine, alkoholitarvitamine, narkootikumid. Suitsetamine õnneks väheneb igal pool üle maailma, tasapisi, aga siiski. Eesti andmeid vaadates selgub ootamatu tõsiasi, et kui Eesti meeste seas see väheneb, siis naised on hakanud hoopis rohkem suitsetama.

Ilmselt on põhjuseks tubakafirmade reklaam, mis rõhub sõltumatusele, salv vigastuse ajal, et suitsetav — T. Vaimse tervise mured on samuti kaudselt seotud arvutikeskse maailmaga. Kokkuvõttes on Eesti Y-generatsiooni ohustavad tervisehädad üsna samasugused kui Lääne-Euroopa või Ameerika heaoluühiskondade omad. Aga mis on lahendus, et eespool toodud karikatuurne tulevikukuju — see rasvunud ja seljavaludega — ei saaks reaalsuseks?

  • Koostisosade valu
  • Раздался телефонный звонок.
  • Denasi liigeste ravi
  • Английское слово sincere, означающее все правдивое и искреннее, произошло от испанского sin сега - без воска.

Südamearst doktor Margus Viigimaa sõnul on inimestel praegu ajaloo parimad võimalused elada tervet elu. Meditsiin on juba praegu heal tasemel. Raviks on täiesti uued võimalused ja see on muidugi hea, et nad olemas on, aga teisalt inimesed kahjustavad oma tervist ja vajadus ravivõtete järgi järjest suureneb. Kuidas muuta suhtumine tervislikumaks?

Kuivõrd tervisemured tulevad inimese enda valikutest, siis kuidas mõjutada neid tegema tervemaid valikuid?

  • Olaliigese progressiivne artroos
  •  Дэвид! - крикнула .
  • Kui harjad haiget teevad
  •  Привет, красавица.

Perearst dr Merilind on sellega nõus. Üks idee on personaalne e-tervise konto, mis kajastaks inimese terviseandmeid ja liikumisharjumusi. Võiks olla võimalus liituda ka erinevate gruppidega — näiteks tahan hakata jooksmas käima, siis saan end lisada jooksugruppi. Veel hakkab meditsiini muutma personaalmeditsiin, püütakse leida spetsiifilised ravimid.